Ignalinos Švč. M. Marijos gimimo parapijos vaikų dienos centras Eldoradas, gavęs kvietimą iš Švenčionių vaikų dienos centro „Liepsnelė“ dalyvauti pažintiniame renginyje „Rytojus šiandienos miške“, net nedvejodamas sutiko. Renginys vyko Sirvetos regioniniame parke, Šventos kaime.

Atvykus, maloniai pasitiko centro vadovai, vaikai bei Sirvetos regioninio parko darbuotojai. Susipažinimui, sužaidę žaidimus, lydimi gidės Tatjanos iškeliavome mitologiniu taku. Pažintis prasidėjo nuo Sirvetos regioninio parko lankytojų centro. Pabuvoję „medžio viduje“, susipažinę su dievų simbolių skulptūromis, pasukome link „Liepų pavėsinės“. Šioje nuostabioje vietoje pastatyta skulptūra likimo deivei Laimai. Toliau keliavome mitologiniu taku Šventos miške. Gidė Tatjana labai įdomiai vaikams pasakojo apie šiame miške išsidėsčiusias dievybių ir mitinių būtybių skulptūras. Nuostabios gamtos apsuptyje pastatytos skulptūros: Lazdona, Kelukis, Žemyna, Javinė, Upinis, Kremata, Aušlavis, Žvėrūna ir Zuikių dievas, Žemėpatis, Girinis, Gabija, Ežerinis, Veliona. Neliko neaplankyta ir Maumo skulptūra, kuri pastatyta ant tvenkinio kranto, šalia esančio šulinio.

Skaniai papietavę, pailsėję pėsčiomis keliavome prie Ilgio ežero. Kad kelionė nebūtų nuobodi, sustodavome apžiūrėti skruzdėlynų, žaisdavome žaidimus, atlikdavome užduotis, susipažinome su juodąją Melita. Prie ežero kranto, stovyklavietėje, garavo karštos arbatos katilas. Vaikai ragavo vaistažolių arbatą, žaidė, atliko užduotis, bendravo.
Sugrįžus į Sirvetos regioninio parko Gamtos mokyklėlę, vaikų laukė kūrybinė veikla. Jie turėjo sukurti ateities mišką. Vaikai kruopščiai, įdomiai užsiėmė kūrybine veikla, neliko nepastebėtas jų indėlis – laukė saldūs prizai.

Pasisėmę teigiamų emocijų, susipažinę su regioniniu parku, pabendravę su Švenčionių vaikų dienos centro vaikais, kupini įspūdžių, iškeliavome. Tikime, kad užsimezgusi pažintis, leis patirti dar daug smagių akimirkų kartu.
Už įsimintinas akimirkas nuoširdžiai dėkojame Švenčionių parapijos vaikų dienos centro „Liepsnelė“ vadovams ir vaikams, Sirvetos regioninio parko darbuotojams, Ignalinos parapijos klebonui kun. Vidui Smagurauskui, Pauliui už skanų arbūzą ir saugią kelionę.