Ignalinos Švč. M. Marijos Gimimo parapija, vykdydama SADM finansuojamą vaikų dienos centro „Eldoradas“ projektą, suorganizavo Atvelykio šventę.  Prie projekto įgyvendinimo lėšomis prisideda ir Ignalinos savivaldybė. Tradicijų gausa bei spalvingumu Velykoms nė kiek nenusileidžiantis Atvelykis sukvietė ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius šauniai praleisti laiką.

Šventė prasidėjo šventomis Mišiomis, o po jų – vaikai, jų tėveliai, bendruomenės nariai rinkosi į vaikų dienos centro patalpas. Vadovė supažindino dalyvius su Atvelykio prasme Evangelijoje ir jo šventimo tradicijomis. Atvelykis – tai Velykų pakartojimas, jis užbaigia Velykų savaitę. Ypač daug dėmesio šią dieną derėtų skirti vaikams, nes tai jų šventė. Atvelykis, dar vadinamas vaikų Velykėlėmis, švenčiamas pirmąjį sekmadienį po Velykų. Tą dieną vėl dažomi kiaušiniai, ridenami margučiai, linksminamasi.

Tradicijas prisiminus, buvo pateiktos užduotys: kuo stipriau išsukti kiaušinį, nesudaužius perduoti draugui, nuridenti iki prizo ir jį gauti. Linksmai ir įdomiai žaidėme įvairius žaidimus bei lenktyniavome. Į žaidimus įsitraukė ir suaugusieji.

Vikaras Kunigas Aleksandras palaimino atneštus margučius, pyragus, vaisius ir visus skanumynus ir pakvietė jų ragauti. Visų veiduose švietė šypsenos ir džiaugsmas. Smagu, kad buvo prisimintos tradicijos ir linksmai bei turiningai praleistas laikas.

Janė Juršėnienė

Vaikų dienos centro „Eldoradas“ projekto vadovė