Ignalinos Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia, mininti statybos ir konsekravimo  jubiliejus, kiekvieną gruodžio sekmadienį parapijiečius kvietė pabūti kartu adventiniuose koncertuose, pasidžiaugti muzika ir poezija.

Gruodžio 22 dieną po šv. Mišių bažnyčioje koncertavo Nacionalinės M. K.  Čiurlionio menų mokyklos mokinė smuikininkė Monika Sapiegaitė ir pianistas Justas Čeponis, Paryžiaus nacionalinės muzikos ir šokio konservatorijos absolventas, šiuo metu dirbantis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Abu jie turi daugybę muzikinių apdovanojimų, kuriuos yra laimėję prestižiniuose tarptautiniuose ir nacionaliniuose konkursuose. Šių atlikėjų dovanota muzika – tikra atgaiva sielai. Klasikiniai kūriniai  ir profesionalus jų atlikimas sužavėjo žmones. Pilnutėlėje bažnyčioje  skambėjo nemirtingi Volfgango Amadėjaus Mocarto, Johano Sebastiano Bacho, Klodo Debiusi, Antonijaus Vivaldžio, Sergejaus Rachmaninovo kūriniai. Po koncerto atlikėjus pasveikino ir bažnyčios jubiliejui išleistas knygeles įteikė klebonas Vidas Smagurauskas. „Džiugu, kad Ignalinos krašte užaugę puikūs atlikėjai sugrįžta ir dovanoja mums savo talentą“,– sakė klebonas. Muzikantus sveikino ir Justo mama, bažnyčios choro vadovė Aldona Čeponienė. Šiuo koncertu ignaliniečiai palydėti link šventų Kalėdų džiaugsmo šventės.

Gruodžio 26 dieną  12 val. visi pakviesti į  iškilmingas šv. Mišias, skirtas Ignalinos Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčios statybų pradžios 30-mečio ir konsekracijos 20-mečio jubiliejams.  Mišias aukos vyskupas Darius Trijonis, dalyvaus kardinolas Audrys Juozas Bačkis, kuris 1999 m. gruodžio 26-ąją aukojo iškilmingas bažnyčios konsekravimo iškilmių šv. Mišias.  Po šv. Mišių bažnyčioje koncertuos Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas, operos dainininkas, kompozitorius Jonas Sakalauskas. Vėliau žmonės bus kviečiami bendrystei agapėje.