Įsibėgėjo vasara kupina saulėtų, šiltų, linksmų akimirkų. Tai ir atostogų metas moksleiviams, kada jie gali ir pramogauti, ir pamatyti, ir sužinoti daug naujų dalykų, patirti teigiamų emocijų bei įspūdžių. Vienas iš tokių būdų – kelionės. Vykdant Ignalinos rajono savivaldybės finansuojamą projektą ,,Vaikas ir šeima auga bendrystėje‘‘ vaikų dienos centre ,,Eldoradas‘‘ organizavome dieninę stovyklą ,,Linksmai ir išradingai keliauju, iškylauju‘‘.  Šios stovyklos metu vaikai turėjo galimybę aplankyti, pamatyti vietoves, kuriose dar nebuvo, išbandyti naujas pramogas, praplėsti savo akiratį, pagilinti žinias. Ekskursijų metu apsilankėme Dubingių žirgyne, Molėtų rajone, dar kitaip vadinamu laimės terapija tarp gyvūnų. Ir iš tiesų ar gali jaustis kitaip, kai aplink tiek įvairių gyvūnų: kupranugaris, poniukai, asiliukai, ožkytės, stručiai, lamos. Vaikai galėjo pajodinėti su žirgais. Kai kuriuos gyvūnus matė pirmą kartą ir ant žirgo sėdėti dar nebuvo tekę. O kur nuostabus ,,Šnabždančių akmenų sodas‘‘ – augalų įvairovė, vandens čiurlenimas, akmenukų takeliai, stebuklingosios auksinės žuvelės.

Sekančią dieną vykome į Triušiukų slėnį, Utenos rajone, kur mūsų laukė gausybė veislių triušiukų. Juos galėjome paglostyti, pamaitinti, sužinoti panašumus ir skirtumus tarp triušių ir kiškių. Galėjome paglostyti asiliukus, poniukus. Taip pat pamatėme kengūras, elnius, danielius, gausybę paukščių: kalakutai, vištos, antys, žąsys, povai. Tikras gyvūnų ir paukščių karalystės kampelis.

Trečiąją dieną mūsų laukė kelionė laivais Lūšių ežeru, Ignalinos rajone. Kapitonai pasakojo vaikams apie praplaukiamas apylinkes, apie giliausią ežero vietą. Vaikai galėjo patys pabūti ,,kapitonais‘‘, pavairuoti laivą, išbandyti matomumą su laivo žiūronais ir tiesiog mėgautis nuostabiais gamtos vaizdais.

Taip pat apsilankėme Ignalinoje prie Žaliojo ežero, kuris įsikūręs Lietuvos žiemos sporto centras.

Ekskursijų, išvykų metu taip pat mėgavomės žaidimais, maudynėmis, vaišėmis gamtoje. Stovyklą užbaigėme žaidybine viktorina, kuri apibendrino vaikų įgytas žinias ir patirtus įspūdžius. Daugiau pamatę, sužinoję, patyrę ir su puikia nuotaika keliaujame vasaros takeliais tolyn…

Ignalinos vaikų dienos centro ,,Eldoradas‘‘ vadovė Vaiva Juršėnienė