Vasara kviečia iškylauti, pramogauti, džiaugtis vasariškomis akimirkomis. Ignalinos VDC ,,Eldoradas‘‘ vaikai vieną saulėtą vasaros dieną nusprendė pėsčiomis keliauti iš Ignalinos į Palūšę. Kaip tikri turistai su kuprinėmis, dainomis ir smagia nuotaika patraukėme į kelią. Palūšėje mus pasitiko nuostabus ,,Lūšių‘‘ ežeras, siūlydamas savo pramogas. Plaukdami laivais, grožėjomės gamtovaizdžiu ir palei ežero krantą įsikūrusiais kaimeliais. Laivų kapitonai leido vaikams valdyti laivo vairą, stebėti aplinką pro kapitono žiūronus, išbandyti įspėjamuosius laivo garsinius signalus. O kaip būnant prie ežero be maudynių, kai ir vanduo kaip ,,arbata‘‘. Pailsėję, atsigaivinę, patraukėme prie Palūšės bažnyčios. Pasitiko užrašas ,,Įeik geras, išeik dar geresnis‘‘. Vaikai viens kitam kartojo šiuos žodžius ir žinantys dalinosi žiniomis su nežinančiais, kad ši bažnyčia pastatyta nenaudojant vinių.

Aplankėme  Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centrą. Vaikus sudomino ekspozicijų salė: nuotraukų plakatai, kuriuose Simona rado fotografiją savo promočiutės su tautiniais rūbais, besisukantis vandens malūno ratas su Aukštaitijos nacionalinio parko nuotraukomis, žemėlapis, kur galima ,,keliauti‘‘ pasirinktu maršrutu, mini žvejybos stendas.

Daug sužinoję, daug pamatę, patyrę džiugių akimirkų ir emocijų grįžome namo. Šiek tiek pavargę, bet akys spindėjo džiaugsmu…

Ignalinos vaikų dienos centro ,,Eldoradas‘‘ vadovė Vaiva Juršėnienė